Vážení rodičia!

V tomto školskom roku sa zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025 bude konať fyzicky 24. a 25. apríla 2024 od 14.00 hod. v priestoroch školy na prízemí.

Pred zápisom si môžete dopredu vypísať elektronickú prihlášu, ktorá je na webovom sídle školy na odkaze - https://zsslovanpb.edupage.org/register/ (považuje sa za žiadosť o prijatie do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025).

• Digitálny svet

It technológie, digitálny svet, multimediá ovládli náš svet. Moderný svet. Už si svet bez televízora, smartfónu, tabletov, internetu, sociálnych sietí nevieme ani predstaviť. Digitálny svet,to ako ako aj ten reálny, prináša mnoho radostí ale aj nástrah. Ako sa v tomto prostredí pohybovať bezpečne si pripomenuli naši ôsmaci prostredníctvom prednášky a videií na tému ,,Digitálny svet,, v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici.

• PIATACI NAVŠTÍVILI MUZIKÁL ,,Ak veríš zázrakom..." NA NOVEJ SCÉNE V BRATISLAVE

Novú scénu v Bratislave môžeme považovať tak trochu za našu domovskú.Veď po deviatakoch a šiestakoch mali možnosť 4.4. 2024 vzhliadnuť na doskách jej javiska aj piataci muzikál Ak veríš zázrakom...Mnohí z nich po prvýkrát pocítili ozajstnú chuť profesiálneho divadla. Precízne tanečné i spevácke výkony, krásne kostýmy, fascinujúca hra svetiel...to všetko umocnené hrou živého orchestra a miestami priamo pod pódiom, vďaka ktorým sme sa stali priamou súčasťou deja... Ku krásnemu kultúrnemu zážitku sa pridal i historický z prehliadky Starého mesta. A na záver sme si dopriali trošku malej nákupnej horúčky v nákupnom centre v Eurovei. Veď drobné darčeky patria k správnej exkurzii, rovnako ako pekné spomienky.Tie zostanú určite na celý život...

• Nestaň sa páchateľom👮

Posledný deň pre veľkonočnými prázdninami navštívil našich deviatakov preventista so sociálno-preventívnym projektom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, ktorý sa nazýva "Nestaň sa páchateľom". Cieľom bolo oboznámiť našich deviatakov o rizikách a negatívnych dopadoch rôznych foriem ich prípadného konania, ktoré môžu vyvolať trestnoprávne následky.Projekt „Nestaň sa páchateľom“ je určený cieľovej skupine žiakom 8. a 9. ročníkov základných škôl a študentom stredných škôl. Obsahom boli preventívne a edukačne zamerané materiály, ktoré predovšetkým vizuálnou formou upozornili na vybrané druhy trestných činov (výtržníctvo, extrémizmus, drogová činnosť a pod.), ktorých sa mladí ľudia dopúšťajú konaním, ktoré oni sami považujú za neškodné. Mgr. Miroslava Žideková