• História školy

•  Svoju históriu začala ZŠ Slovanská písať v septembri 1986 ako v poradí 7. základná škola v meste. Škola pracovala spočiatku ako neplno organizovaná, vyučovali sa v nej len ročníky 1-4. Prvým riaditeľom školy bol PhDr. Ján Kňažko a zástupkyňou riaditeľa Elena Ráriková. Od 1. septembra 1987 už vystupuje ako plno organizovaná, vyučovať sa na druhom stupni začalo v ročníkoch 5-7.
                       Za prelomový rok z hľadiska ďalšieho smerovania a formovania priorít školy možno považovať školský rok 1990/1991. Pod vedením nového riaditeľa Mgr. Františka Blaška sa začala škola zameriavať na šport. Zriadená bola 1. športová trieda v hádzanej - V.A, kde bol prvým triednym učiteľom pán František Jurovčík. Už po niekoľkomesačnej práci bolo vidno prvé výsledky, v kategórii starších žiakov sa hádzanári umiestnili na 5. mieste. V tomto školskom sa škola zapojila aj do projektu Školy podporujúce zdravie a v roku 1994 získala medzinárodný certifikát "Škôl podporujúcich zdravie".
                     V škole sa začalo aj výučbou anglického a nemeckého jazyka. Vzhľadom na veľkú naplnenosť tried žiakmi sa ukázalo ako výhodné riešenie spojenie ZŠ a MŠ. Škole pribudli nové priestory pre prvákov, družinu, dokonca pre zriadenie menšej telocvične.
                       Okrem iných prvenstiev  patrí škole aj prvenstvo v organizovaní spoločných plesov učiteľov a rodičov. Veď vo víre tanca ožila 7. ZŠ po prvýkrát už 26. januára 1991. Odvtedy tradícia plesov pokračuje.
                       K "sedmičke" neodmysliteľne patrí i školský časopis Veselá sedmička. Vychádza takmer od začiatku existencie školy, vždy štyri krát za rok.
                       Od 14. februára 1994 pracuje v škole Detský parlament, zložený zo zástupcov tried. "Parlamentári" majú svojho predsedu a zástupcov, pravidelne sa stretávajú, diskutujú o problémoch, navrhujú a organizujú aktivity pre ostatných žiakov.

Funkciu riaditeľa školy vykonávali:                   Funkciu zástupcu  riaditeľa školy vykonávali:
          PhDr. Ján Kňažko (1986-1990)                              Mgr. Elena Ráriková
          Mgr. František Blaško (1990-1994)                        Mgr. Lujza Bendová
          Mgr. Ivan Karas (1994-1999)                                 Egon Grossman
          Mgr. Vladimír Šebeň ( od roku 1999)                      Mgr. Nataša Kováčová
                                                                                         Mgr. Jitka Juráková
                                                                                         Mgr. Vladimír Šebeň
                                                                                         Mgr. Roman Rosík
                                                                                          Mgr. Marta Procházková
                                                                                          Mgr. Beáta Bátorová (pre 1. st. - od r. 2013
          )
                                                                                        PaedDr. Ľubica Popelárová ( pre2. st. - od r. 2005)