• Prijímacie konanie

Prijímacie konanie v šk.r.2023/2024

Prihláška na štúdium na SŠ

Prihlášku podáva zákonný zástupca žiaka elektronicky, prostredníctvom EduPage

Každý žiak 5.ročníka má právo podať si prihlášky na:

- dve osemročné gymnáziá

Každý žiak 8.ročníka má právo podať si prihlášky na:

- dve bilingválne stredné školy

Každý žiak 9.ročníka má právo podať si prihlášky na:

- dva talentové odbory

- dva netalentové odbory

Niektoré stredné odborné školy poskytujú aj DUÁLNE VZDELÁVANIE

Čo je duálne vzdelávanie a prečo sa preň rozhodnúť?

Webové stránky, ktoré Vám poskytnú informácie o duálnom vzdelávaní:

http://dualnysystem.sk/ - všeobecná charakteristika a informácie pre žiakov, školy a zamestnávateľov

https://mojdual.sk/ - praktické rady prečo si vybrať duál a ako na to?

Postup prihlasovania žiaka do duálneho vzdelávania:

1. Žiak si vyberie oblasť, v ktorej by chcel pracovať (strojárstvo, gastronómia, služby, doprava...).
          2. Žiak si vyberie zamestnávateľa a školu, s ktorou má zamestnávateľ podpísanú zmluvu.
          3. Zákonný zástupca odošle zamestnávateľov žiadosť o prijatie žiaka do (systému) duálneho vzdelávania do stanoveného termínu. Zamestnávateľ ho pozve na výberové konanie. (Žiadosti sa dajú stiahnuť väčšinou na internete, na stránke strednej školy alebo na stránke zamestnávateľa).
          4. Žiak absolvuje u zamestnávateľa výberové konanie. V prípade prijatia dostane potvrdenie o odbornom vzdelávaní a príprave žiaka v systéme duálneho vzdelávania.
          5. Potvrdenie priloží výchovný poradca ku prihláške na štúdium na strednú školu a žiak absolvuje prijímačky na strednej škole.
          6. Pred začiatkom štúdia so žiakom/zákonným zástupcom uzavrie zamestnávateľ učebnú zmluvu.
          7. Ak sa žiak do duálneho vzdelávania nestihne zapojiť pred nástupom do školy, nie je nič stratené. Dualistom sa môže stať do konca prvého polroka prvého ročníka.

Dôležité termíny:

1. Testovanie 9 - 20.3.2024

2. Termíny prijímacích skúšok:

A) talentové odbory: 1.termín: 29.4. a 30.4.2024

2.termín: 9.5. a 10.5.2024

B) netalentové odbory: 1.termín: 2.5. a 3.5.2024

2. termín: 6.5. a 7.5.2024

SŠ zverejní výsledky prijímacích skúšok do 17.5.2024 a rodič musí potvrdiť nástup dieťaťa na školu do 22.5.2024.

V prípade, pokiaľ žiak nebude prijatý na žiadnu školu ani po odvolaní, zúčastní sa 2. kola prijímacích skúšok, ktoré sa konajú dňa 18.6.2024

potvrdenie_o_zdravotnej_sposobilosti_ziaka.docx

zoznam_studijnych_odboroch_-_zdravotna_sposobilost.pdf