• Úspech v okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Pričinil sa oň žiak 6.C Jakub Fapšo, ktorý sa v okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín umiestnil v poézii v II. kategórii na 2. mieste. Súťaž sa konala 23.3.2022 v CVČ v Považskej Bystrici. Naša škola mala zastúpenie aj v I. kategórii, kde nás v poézii reprezentovala Alexandra Bahulová zo 4.B.

Jakubovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

• Beseda s Ing. A. Kaššákom

• Vo štvrtok 17.03.2022 sa uskutočnila beseda s A. Kaššákom O VÝZNAME LESOV. Žiaci 4.ročníka mali možnosť rozšíriť svoje vedomosti o lese ako aj možnosť počuť niektorých našich spevavcov, ktorých môžeme v našom okolí stretnúť.

Aj touto formou ďakujeme za zaujímavé rozprávanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

• Hviezdoslavov Kubín – školské kolo (II. a III. kategória)

„Ó, mojej matky reč je krásota,

je milota, je rozkoš, láska svätá,

je, vidím, cítim, celok života,

môj pokrm dobrý, moja čaša zlatá

a moja odev, ktorej neviem ceny...“

Predprázdninové štvrtkové popoludnie sme si spríjemnili krásnym umeleckým zážitkom - prednes poézie a prózy. Recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín má na našej škole dlhoročnú tradíciu a my sme nesmierne radi, že aj v dnešnej dobe má veľa detí záujem o krásu umeleckého slova. Po dvoch rokoch, kedy táto súťaž prebiehala „online“, sme si konečne mohli vypočuť prednes priamo v našej škole. Školského kola sa zúčastnilo 13 súťažiacich, 5. – 8. ročníka, ktorí si pripravili veľmi pekné ukážky. Rozhodovanie poroty bolo veľmi náročné, no napokon rozhodla takto:

II.kategória – poézia:

1.miesto: Jakub Fapšo, 6.C

2.miesto: Soňa Bútorová, 6.B

3.miesto: Lucia Šušlíková, 5.B

Yevheniia Shershun, 5.C

II.kategória – próza:

2.miesto: Nicol Stehlíková, 5.C

3.miesto: Lenka Uríková, 5.C

III.kategória – poézia:

3.miesto: Aneta Jahôdková, 8.B

Sabína Papšová, 8.A

III.kategória – próza:

2.miesto: Tomáš Kuchár

3.miesto: Ivana Čupková, 8.C

Ema Šlapková, 7.A

V okresnom kole našu školu bude reprezentovať Jakubko Fapšo. Držíme mu palce!

Všetkým veľmi pekne ďakujeme za krásny umelecký zážitok a do ďalších rokov želáme, aby ich neopúšťala chuť recitovať a pracovať s krásou literatúry.