• Ako Mikuláš navštívil aj žiakov na druhom stupni

• Keď dnes v kalendári zasvietilo meno MIKULÁŠ, bolo hneď jasné,že v škole bude zábava a radosť. Tú sa rozhodli šíriť na druhom stupni aj naši deviataci. Veď čo môže byť krajšie ako spríjemniť niekomu deň? A tak aj vďaka nim sa dnes v škole spievalo,recitovalo a hlavne smialo.

• Literárna exkurzia

• Na Mikuláša sa naši šiestaci vybrali na literárnu exkurziu do Bratislavy, aby si pozreli rozprávkový muzikál pre všetky vekové kategórie Šľahačková princezná v divadle Nová scéna. Autori muzikálu sú veľmi známe osobnosti – autor hudby Pavol Hammel, texty Kamil Peteraj, réžia a choreografia Ján Ďurovčík.

Mnohí boli na takom predstavení prvýkrát. Pekne oblečení a plní očakávania sledovali profesionálne výkony hercov, pekné piesne i choreografiu, taktiež zaujímavú scénu.

Všetci spokojní, niektorí i dojatí skonštatovali, že ich predstavenie veľmi zaujalo a že to bol príjemne strávený deň.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 29. 11.  2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku, a to v kategórii 1 A, 1 B.

Umiestnenie v kategórii 1 A:

1. miesto: Marko Kľúčik (7. A trieda)
            2. miesto: Branislav Brezničan (7. B trieda)
            3. miesto: Ondrej Badač (7. A trieda)

Umiestnenie v kategórii 1 B:

1. miesto: Richard Bohunský (9. C trieda)
            2. miesto: Samuel Adam (9. A trieda)
            3. miesto: Lucia Uríková (8. B trieda)

Do okresného kola Olympiády v anglickom jazyku postupuje Marko Kľúčik (kategória 1 A) a Richard Bohunský (kategória 1 B).

Milí súťažiaci, srdečne gratulujeme nielen víťazom, ale aj všetkým zúčastneným. Veľmi nás teší váš záujem o anglický jazyk. Aj vďaka vám súťaž prebehla v pokojnej atmosfére. Prezentovali ste výborné vedomosti z anglického jazyka. Prekonali ste trému, preukázali odvahu, kreativitu, zmysel pre humor, ale aj odhodlanie pracovať na sebe a obetovať angličtine voľný čas. Veríme, že v tejto správnej ceste budete všetci pokračovať.

Richardovi a Markovi prajeme veľa šťastia v okresnom kole  Olympiády z anglického jazyka.

Pani učiteľky anglického jazyka