• Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského

• Napriek tomu, že Šaliansky Maťko je stále malý chlapec, tento rok oslavuje 29 rokov...

29. ročník súťaže v prednese slovenských povestí – Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského

sa uskutočnil na našej škole 29. januára 2024. Niekoľko šikovných a nádejných dievčat a chlapcov sa zišlo, aby si navzájom vyrozprávalo i vypočulo zaujímavé príbehy z našej histórie, aby sme sa potešili pekným slovom, aby sme sa napili „živej vody“ z našich povestí.

A výsledky súťaže?

2. kategória (4. a 5. ročník): 1. miesto – Elisa Kasáčová, V. B;

2. miesto – Nina Janíková, V. A;

3. miesto – Nataša Briestenská, V. A;

3. kategória (6. a 7. ročník): 1. miesto – Lara Hijová, VI. B.

Víťazkám každej kategórie, ktoré budú reprezentovať našu školu na okresnom kole, prajeme veľa šťastia!

Mgr. Janka Števíková

• Šiestaci navštívili muzikál AK VERÍŠ ZÁZRAKOM v BRATISLAVE

• Veríte zázrakom? Že nie? Potom ste na tom rovnako, ako chlapec z muzikálu Ak veríš zázrakom, ktorý mali možnosť vidieť žiaci 6.A a 6.B dňa 23.1.2024 na Novej scéne v Bratislave. Moderátori (David Hartl a Patrik Vyskočil) dali sľub gréckym múzam, že nájdu chlapca, ktorý neverí na zázraky. Zdalo sa, že sa im darí, ale napokon zistili, že také dieťa neexistuje. Fantázia a rozprávka patria k životu, rovnako ako poznanie, v čom je sila rodiny. Okrem krásneho posolstva zaujal muzikál známymi detskými pesničkami z rozprávok v podaní muzikálových hviezd (Mirka Galis Partlová a ďalší), vynikajúcimi svetelnými efektmi, krásnymi kostýmami a v neposlednom rade hrou živého orchestra. Pri prehliadke Starého mesta Bratislavy sa zázraky nekonali, ale aj tak nás očarili jeho pamätihodnosti. A predsa... Zázračne sa ukázalo slniečko a jasná obloha a tie boli našimi spoločníkmi pri prechádzke popri Dunaji do nákupného centra Eurovea. Domov sme sa vrátili plní dojmov a nových zážitkov.