• Svetový deň Downovho syndrómu

• 21. marec je aj Svetový deň Downovho syndrómu. Spolu s deťmi sme prijali PONOŽKOVÚ VÝZVU a podporili tak myšlienku "BYŤ ODLIŠNÝ JE NORMÁLNE". Ďakujeme rodičom detí zo školského klubu, ktorí nás v tejto aktivite podporili https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:).

• Svetový deň vody

• Svetový deň vody je jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. Preto sme v tento deň pripravili činnosti, ktoré smerovali k podpore informovanosti o význame vody. Do vodných aktivít sa deti zo školského klubu zapojili aj modrým oblečením.

• MAREC – MESIAC KNIHY

• „K dobrej knihe je treba dobrých čitateľov.“ (Victor Hugo)

Neznamená to však, že na prezentáciu zaujímavých nových knižných titulov šli len naši starší žiaci a kamaráti. I keď sa ešte len učíme písmenká, čitateľmi sa chceme stať čo najskôr. So záujmom a veľkým očakávaním sme vo štvrtok 14.03.2019 strávili čas s pani Tomáškovou, ktorá nám prečítala úryvok z knihy ako stvorenej a priamo napísanej o nás - prvákoch.
            Vedeli sme odpovedať i na všetky otázky a už teraz sa tešíme, kedy si túto knihu budeme môcť prečítať celú. J

Vedeli ste? Marec je mesiac knihy už od roku 1955. Vyhlásený na počesť Mateja Hrebendu. Cieľom  bolo podporiť trvalý záujem o knihy.