• Aranžérska súťaž

     • Dňa 16.12.2019 sa v CVČ uskutočnila aranžérska súťaž. Žiaci našej „Sedmičky“ pod záštitou p. uč. Marciňovej sa jej pravidelne zúčastňujú a vyhrávajú. Podobne tak bolo aj teraz, keď svoj talent, umelecké cítenie a šikovné ruky spojili pri tvorbe vianočných dekorácii.

      V mladšej kategórii za stolový aranžmán získala 1. miesto Lenka Šurabová z 5. B a 2. miesto Adela Tomanová z 5. B.

      Adventný veniec Alexandry Kvaššayovej z 5. A ocenila porota 3. miestom.

      V staršej kategórii sa dievčatám podarilo získať dve víťazstvá. Závesný aranžmán Soni Bednárovej z 9. B a exteriérový aranžmán Vanesy Bušovskej z 8. C dosiahli vynikajúce 1. miesto.

      Víťazkám srdečne gratulujeme!

     • TOP 20 najkrajších stužiek z celého Slovenska

     • V tomto predvianočnom období prišla na školu radostná správa. Naša „živá červená stužka“ zaujala porotu a bola zaradená medzi TOP 20 najkrajších stužiek z celého Slovenska. Do kampane sa zapojilo množstvo základných a stredných škôl z celého Slovenska. Všetkým, ktorí sa do živej stužky zapojili, ešte raz ďakujeme. Vážime si, že ste aj takýmto spôsobom vyjadrili spolupatričnosť ľuďom bojujúcim so zákernou chorobou, ako je AIDS. O rok „stužkujeme“ opäť.Výtvarné práce, ktoré deti vytvorili, potešili na určitý čas naše oči na chodbách školy. Bolo veľmi ťažké z týchto prác vybrať tie najkrajšie. Porota (pán učiteľ Rosík, pani učiteľky Fapšová a Žideková) mali náročnú úlohu, no nakoniec vybrali 3 práce v kategórii 5.-6.ročník a 3 práce v kategórii 7.-8.ročník.Umiestnenie: 5.-6.ročník – 1.miesto: Janka Ježíková, 6.B 2. miesto: Simonka Cigániková, 5.B 3. miesto: Eddie van Dyck, 6.B 7.-8.ročník – 1.miesto: Simonka Prostináková, 7.B 2. miesto: Patrik Plačko, 7.B 3. miesto: Marion Čierniková, 7.ASimonke Prostinákovej bola udelená aj špeciálna cena poroty, nakoľko jej zanietenosť sa pretavila do vytvorenia dvoch krásnych prác, ktoré vyrobila vo svojom voľnom čase.Všetkým srdečne gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník, ktorý určite prinesie množstvo zaujímavých a pekných prác z rúk našich šikovných žiakov.

     • Od Lucie do Vianoc ....

     • "Od Lucie do Vianoc, čarovná je každá noc." S týmito slovami chodili v piatok na Luciu dievčatá zo školského klubu, oblečené v bielom, po celej našej škole. S nefalšovanými husacími perami v ruke vymetali všetky kúty, aby ich očistili od zlých síl. Neobišli ani pána riaditeľa, panie zástupkyne, panie ekonómky a pánov školníkov... Aj takto sme si chceli pripomenúť jednu z krásnych ľudových tradícií, ktorá mala kedysi v minulosti práve v predvianočnom období viacero podôb a i dnes stojí za to pripomenúť si ich.

     • Deviataci navštívili muzikál Boyband v Bratislave

     •      V pondelok, 9. decembra 2019, smeroval rýchlik s našimi deviatakmi do nášho hlavného mesta, aby tu zavŕšili cyklus literárnych exkurzií návštevou muzikálu Boyband na Novej scéne. Vo viac ako trojhodinovom predstavení sa stali svedkami nádherných tanečných vystúpení, fascinujúceho spevu v podaní hercov Pavla Plevčíka, Martina Kaprálika, Thomasa Puskailera, Petra Makranského a Ondreja Antáleka. Toto všetko dopĺňal zaujímavý dej a veselé, vtipné dialógy, ale aj herecký koncert Marcela Ochránka v úlohe producenta chlapčenskej skupiny Freedom. Ak sa chcete dozvedieť, ako vyzerá vzostup a pád hviezd šoubiznisu, ale hlavne dobre sa zabaviť a odniesť si hlboký kultúrny zážitok, treba si tento mladistvý muzikál, ktorý sa dočkal viac ako sto repríz, pozrieť osobne. A možno zažijete to neopakovateľné vnútorné chvenie pri piesni Anjel, ktorej originálnu verziu naspieval legendárny anglický spevák Robbie Williams...

     • Mikuláš na Sedmičke

     • Padá, padá biely sniežik na lesy a stráne.
      Už Mikuláš s pani Zimou chystajú si sane.
      Rozbehnú sa dolu brehom, celým šírym svetom
      a darčeky roznášajú všetkým dobrým deťom....

     • Červené stužky

     • Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS. Ľudia na celom svete si pripomínajú nebezpečenstvo prenosu tohto nevyliečiteľného vírusového ochorenia a zoznamujú sa s možnosťami prevencie. V tento deň sa na vyjadrenie podpory a spolupatričnosti s celosvetovou kampaňou rozdávajú červené stužky, ktoré sú medzinárodným symbolom boja proti tejto smrteľnej chorobe.

      Aj naša škola sa už v piatok 29. novembra pripojila k celosvetovej kampani, ktorá sa každoročne koná od roku 1988. Svetový deň boja proti AIDS pripomína, že najúčinnejším spôsobom boja proti tejto smrteľnej chorobe zostáva prevencia, keďže liek sa doteraz nepodarilo objaviť.

      Počas dvoch týždňov žiaci pracovali na výtvarných prácach, ktoré sa venovali tejto problematike. Vznikli vskutku krásne práce, ktoré sme si vystavili v priestoroch školy na paraváne, ktorý okrem žiackych prác obsahoval aj informácie o tomto zákernom ochorení. Počas vyučovania sa deti rozprávali s vyučujúcimi o tejto ťažkej téme. V piatok naša škola „očervenela“, pretože približne 120 detí II. stupňa prišlo oblečených v červenom a počas veľkej prestávky sme vytvorili „živú stužku“. Počas 1. vyučovacej hodiny prebehla rozhlasová relácia, ktorá informovala deti o tomto dni. Kampaň vyvrcholila pripnutím červenej stužky na hruď a vyjadrili sme tak symbolicky svoju podporu s bojom proti tejto ťažkej chorobe.