• Mix

R E C Y K L H R Y

Aj v školskom roku 2014/2015 pokračujeme v recyklačnom programe  RECYKLOHRY. Program organizuje spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu starých opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov v mladej generácii a tiež zaistiť recykláciu drobných starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení a batérií.

V rámci projektu  Recyklohry je naša škola vybavená červenou zbernou nádobou na staré, opotrebované a nefunkčné elektrozariadení a  nádobou na staré baterky (aj z mobilov) a monočlánky. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK je umiestnená pri vo vestibule školy    – vedľa miestnosti školníkov. Každý žiak ako i všetci, ktorí chcú pomôcť životnému prostrediu, budú môcť do školy nosiť staré a nepotrebné drobné elektrospotrebiče  (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie – klávesnica, myš,  discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad  kulmu, fén, rýchlovarnú kanvicu akumulátorový skrutkovač a podobne).

V rámci projektu sa budú môcť žiaci samostatne, alebo za pomoci pani učiteliek, učiteľov a pani vychovávateliek,  zapojiť do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov. Za nazbierané starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení a splnené úlohy získa škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas.

Vážení rodičia,

aj Vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma staré, opotrebované alebo nefunkčné drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien. Nuž a hlavne pomôžeme nášmu životnému prostrediu,  ktorému dáva dnešný svet poriadne zabrať. Vopred ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.
          Na Vaše dotazy zodpovie pani vychovávateľka Zuzana Vojáčková, koordinátorka projektu, ktorá Vám ochotne odpovie i na všetky dotazy. Kontakt  ZuzanaVojackova@azet.sk  alebo osobne. Vopred  ďakujeme za podporu tohto potrebného projektu a tešíme sa na spoluprácu.