• Školský výlet IX. A – chata Dešná, Lysá pod Makytou

•        V dňoch 5. a 6. júna 2024 sme sa my, deviataci, zúčastnili školského výletu na chate v Dešnej. Keďže nás privítalo krásne  počasie, hneď po príchode a ubytovaní sme sa vydali na túru smerom na františkánsku pustovňu Beňadín. Po návrate sme sa posilnili pizzou a ako správni športovci sme zobrali do rúk lopty, ktoré boli našimi vernými spoločníkmi po celý čas.  Čakal nás tam aj biliardový stôl, ktorý sme využívali stopercentne a ďalšie rôzne zábavky, napríklad FIFA 23 – športová futbalová videohra. Spoločný večer sme zavŕšili super grilovačkou. Posledné chvíle v tomto zložení ako trieda sme trávili spolu do dlhej noci v príjemnej atmosfére. Odchádzali sme unavení, ale s plnou hlavou zážitkov. Ďakujeme našej triednej pani učiteľke, a taktiež Ľubke Gregorovej za vydarené spoločné dva dni v peknom prostredí J.                                                                                                                            IX. A

• Olympijský farebný týždeň

• Len pár dní dozadu sa konala naša školská olympiáda a my, školský parlament, sme zorganizovali výzvu Farebný týždeň. Chceme všetkým zúčastneným veľmi pekne poďakovať za zapojenie sa. Na Sedmičke to naozaj hýrilo celý týždeň farbami. A že vás nebolo málo, to dokazuje aj fotografia. Víťazi sme teda všetci, lebo sme ukázali našu súdržnosť.

S pozdravom Žiacky parlament

• Školský výlet na Oravu

•             Dňa 5.6.2024 mali piataci výlet. Pôvodne mali ísť na hrad Devín loďou z Bratislavy, ale počasie a vysoká hladina Dunaja zariadili, že sa vydali na Oravu.

Navštívili Oravský hrad, kde sa od sprievodkyne dozvedeli históriu hradu a povesti o ňom. Pozreli si aj prírodopisné a archeologické zbierky. Žiakov zaujali aj postavy z viacerých filmov natočených na hrade.

Ďalej pokračovali na Oravskú priehradu. Loďou sa prepravili na Slanický ostrov, kde si popozerali  v kostole zbierku sakrálneho umenia. Po krátkom oddychu na lúke, sa presunuli loďou k autobusu.

Výlet sa vydaril, aj počasie nám prialo. Plní zážitkov sme vrátili domov.

• "HÝB SA, UČ SA, OBJAVUJ"

• Dňa 5.6.2024 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili športovej olympiády  v športovom areáli pri ZŠ Školská. Chlapci a dievčatá si zmerali sily v rôznych disciplínach: skok do diaľky z miesta, skok do diaľky s rozbehom, hod vortexom, hod plnou loptou, beh na 60 m a záver atletického dopoludnia patril štafetám zmiešaných družstiev. Zodpovedným prístupom, bojovnosťou a vytrvalosťou sa im podarilo vybojovať krásne 2. miesto. Tešíme sa a gratulujeme.

• Talentcentrum Trnava

• Budúci školský rok čaká našich ôsmakov dôležité rozhodovanie - stredná škola a voľba svojho budúceho povolania. Nakoľko sme im chceli čo najviac uľahčiť toto rozhodovanie, rozhodli sme sa navštíviť s nimi Talentcentrum v Trnave, kde vďaka interaktívnemu a profesionálne modernému programu, zistili svoje budúce možné kariérne pôsobenie, aké povolanie je pre nich "šité na mieru", aké sú súčasné trendy práce, ktorých profesií je nedostatok a pod. Koncept Talentcentra pochádza z Rakúska. Na Slovensku fungujú len dve Talentcentrá (Trnava a Nitra) a prioritne sú určené pre žiakov týchto krajov. Preto sme veľmi radi, že sa nám zatiaľ ako jedinej škole z Považskej Bystrice podarilo zabezpečiť workshopy v dvoch termínoch práve pre našich žiakov.

Workshop trval 4 hodiny a venovali sa im odborníci v kariérnom poradenstve v nasledovných oblastiach:
            Rozvoj talentu a sebapoznávania
            Zisťovanie záujmov, zručností a schopností žiaka
            Orientácia v informáciách o budúcej kariére
            Pochopenie príležitostí vo vzdelávaní
            Predstavenie trendov trhu práce

Samostatne pracovali na testoch z rôznych oblastí. Test záujmov, matematika, pozornosť, priestorové videnie, slovenčina, angličtina, fyzika, IT znalosti a pod. Prestávky si mohli krátiť oddychom v príjemnom prostredí alebo si mohli zahrať stolný futbal. Na záver každý dostal vytlačené výsledky svojich testov a percentuálne vyčíslenie ich znalostí a množné smerovanie do budúcna. Tieto majú dostupné aj online a vieme s nimi pracovať aj do budúcna.

Veríme, že ich rozhodovanie bude ľahšie a správne!

Mgr. Miroslava Žideková

• Školský výlet 4.ročník - Liptovský Mikuláš

• Dňa 28.5.2024 sa naši štvrtáci vydali na výlet. Navštívili Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, v ktorom si prezreli jeho geologické, botanické a zoologické zbierky🦣. Druhou časťou výletu bola zábava v Galérii ILUSIA 🪩. Táto galéria je fascinujúci svet optických klamov. Nič nie je v skutočnosti také, ako to na prvý pohľad vyzerá. Unavení, ale plní zážitkov sa vrátili domov. 😊