• Ako ide dokopy Deň Zeme, štúrovci a futbal?

          • Tak ako každý rok aj dnes si pripomíname Deň Zeme. Je to deň, kedy by sme mali venovať ochrane prírody a nášho životného prostredia zvýšenú pozornosť. Každý rok sa tento deň na našej škole organizovali rôzne podujatia pri tejto príležitosti, no pandémia nás tento rok zastavila. Aj keď našej Zemi by sme mali venovať pozornosť viackrát ako len jediný deň v roku.

            Žiaci IX.C strávili netradične vonku v areáli školy hodinu slovenského jazyka. Samozrejme, venovali sa aj čisteniu nášho okolia. Sme radi, že na školskom dvore sa nenachádzalo veľa odpadkov. Pre našu modrú planétu vytvoria aj básne „cinquain“, ktoré budú hotové v pondelok, plus útvary dvoch rôznych jazykových štýlov. Veľmi sa tešíme na ich práce.

            Keďže bolo odpadkov málo, zostal čas na aktivitu „Štúrova jedenástka“. Žiaci si museli spomenúť na hlavných predstaviteľov štúrovskej generácie, na ich postavenie, povahové črty, spôsob prejavu a pod. a zostaviť futbalovú jedenástku tak, aby vlastnosti štúrovcov boli v súlade s vlastnosťami hráčov. Ako hlavný útočník bol Janko Kráľ s jeho revolučnými praktikami a buričstvom. Po jeho stranách stáli dvaja zástupcovia študentov, ktorí odišli z Bratislavského lýcea na protest proti odvolaniu Ľ. Štúra. V strede bol samotný Ľudovít ako srdce tejto romantickej skupiny a vodca a po jeho pravici a ľavici nebol nik iný ako J.M. Hurban a M.M. Hodža. Ďalšiu líniu tvorili J. Botto, A. Sládkovič a J. Matúška, ktorí stáli na poste obrancov – ako obrancovia nášho národa. Pred brankárom mal miesto S. Chalupka ako najstarší a najskúsenejší, ktorý na všetko dohliadal a v bráne náš tím chránil J. Francisci-Rimavský. A ešte aby sme nezabudli. Ako trénera si zvolili J. Hollého, ktorý bol poradcom najmä pre Štúra v oblasti jazykovedy. Naozaj zostavili skvelý tím!

            No bol tento tím víťazný? Boli to majstri? Deviataci odpovedali jednoducho: „Bol v roku 1843, kedy bola uzákonená spisovná slovenčina.“

          • Naše aktivity mimo školských lavíc

          • Čas, ktorí žiaci trávia v škole sa neodohráva len v školských laviciach, ale deti  využívajú všetky možnosti, ktoré im naša škola ponúka. V rámci školského areálu si deti veľmi rady zaskáču na trampolíne, o ktorú je veľký záujem. V priestoroch školy máme i vynovenú dielňu, kde  môžu žiaci ukázať svoju šikovnosť a rozvíjať svoje zručnosti.   Žiaci III.B si vyskúšali prácu v školských dielňach pod vedením p. učiteľa  Dušana Malovca. P. učiteľ ukázal deťom prácu s drevom – jeho opracovanie a využitie na vytvorenie rôznych dekoratívnych a úžitkových predmetov. Žiaci sa chuťou pustili do práce – šmirgľovali, obkresľovali, pribíjali klince, primeriavali,... Napriek tomu, že niektorí takúto činnosť vykonávali po prvýkrát, práca im išla „ od ruky“. Žiaci boli pyšní na svoje výtvory.  A nielen žiaci!!

        • Tvorivé písanie na hodine SJL
          • Tvorivé písanie na hodine SJL

          • Žiaci VIII.B ukázali svoju tvorivosť, keď z rôznych pohľadov spracovali báseň Mor ho! od Sama Chalupku. Sami sa presvedčte, že kreativita žiakom nechýba :).


            Mor ho!

            (moderné prevedenie)

            Letel vrtuľník z Tatry, ide do Bratislavy,

            Vieme o tom my, hlásia o tom správy.

            Preleteli cez Dunaj, cez tú kalnú vodu,

            Pristáli tam, lebo vodič mal nehodu.


            Stavajú diaľnicu a auto za autom sa valí

            asi zbúrajú aj starý hrad na vysokom bralí.

            Pod tým hradom Angličan sa fotí

            a vôkol neho behajú sami roboti.


            Pokraj Slovenska sedí prezident na masážnom kresle,

            iba sa čuduje, čo je Slovensko také skleslé.

            A pred ním armáda robotov stojí,

            obyčajný človek sa ich veľmi bojí.


            Divné káble trčia im z hlavy,

            čo prezident povie, to robot spraví.

            Ale múdry Slovák im pošle hieroglyfy

            a vďaka tomu im odpáli wifi.


            Takže sa spojenie zrušilo

            a Slovensko sa oslobodilo.


            Adriana Šurabová VIII.B


            Mor ho! (Povesť)

             Hovorí sa, že pred dávnymi časmi na Slovensku žili statoční muži. Boli to skromní a pracovití mládenci. Jeden druhému sa veľmi podobali. Milovali krajinu v ktorej žili, ba dokonca by za ňu život položili. Každý deň ďakovali Bohu za taký dar. Domov od Tatier až k Dunaju. Zem požehnaná, daná Slovanom od Boha.Tie krásne, vysoké hory a rovné polia. Neraz takú krásnu vlasť iný národ osvojiť si chcel. A kdeže sú? Padli! Tak v každej knihe píše sa, že zem ktorú Slovanom dali nebesá, každému vrahovi hrobom stane sa. Jedného dňa prišiel na ich územie rímsky cár spolu so svojou armádou. Pohostinní mládenci ich privítali božími darmi v nádeji, že prišli v dobrom. Pyšný cár nemal však dobré úmysly. Chcel si podmaniť ich krajinu. Božie dary neprijal a temným hlasom povedal, že tú krásnu zem si osvojiť prišiel. Nebojácni Slovania si svoj domov chránili. Nechceli mať pána, ktorý by za nich rozhodoval. Nezľakli sa jeho slov, ktoré hovorili o tom, ako sa otrokmi stanú. Mor ho! skríkli a statočne bojovali. Len zbabelý cár sa od strachu skryl medzi svoje vojsko. Veľa mužov padlo, no Slovania sa nevzdávali. Zomreli aj naši, ale vďačne svoju krv po poli vylievali, pretože padli za národ, a tak víťazmi sa stali. Boj pomaly tíchol a nakoniec všetci Slovania padli. Hrdý cár na osudnom poli stál a premýšľal. Azda mŕtvych hrdinov sa bál? Nemal chuti radovať sa z víťazstva. Slovania s láskou umierali, aby sa otrokmi stať nemuseli. Len ubrániť svoj národ chceli. V očiach cárových víťazmi oni boli. A tak tento príbeh končí sa. Slovania sa nevzdávali. Dokonca nám všetkým jednu radu dali. Nech sa ktokoľvek pokúsi vziať nám slobodu, nesmieme mu to dovoliť a radšej zomrime, ako by sme mali byť otrokmi.


            Napísala: Miriama Nováková VIII.B

            Ilustrovala: Simona Prostináková VIII.B

            Noviny-Gabko_a_Tomas_M..docx​​​​​​​


          • PONOŽKOVÁ VÝZVA AKO PODPORA ĽUDÍ S DOWNOVÝM SYNDRÓMOM

          • Už niekoľko rokov sa  vždy 21. marca koná PONOŽKOVÁ VÝZVA, ktorá sa spája so Svetovým dňom Downovho syndrómu.

            Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.
            Výzva je určená všetkým, ktorí chcú prejaviť solidaritu a podporiť ľudí s Downovým syndrómom a ich rodiny. Zároveň rozširuje povedomie o tom, že ľudská individualita robí tento svet krajším, pestrejším, zaujímavejším a inšpirujúcim. V týchto časoch je o to dôležitejšie urobiť niečo pekné a preto sa do tejto výzvy zapojili aj naši žiaci, dokonca i celé ich rodiny. Podporili tak krásnu myšlienku a urobili svet  farebnejším. Všetkým ďakujeme a tešíme sa o rok.

          • Olympiáda v nemeckom a anglickom jazyku

          • V tomto školskom roku boli jazykové olympiády realizované v online prostredí, okresné a krajské kolá prebehli v mesiacoch január a február.

            Olympiáda v nemeckom jazyku

            V kategórii 1C sa mimoriadne darilo Philipovi Geisbergerovi z 9.C,  ktorý preukázal skvelé znalosti nemeckého jazyka a stal sa víťazom krajského kola. Našu školu bude reprezentovať v celoslovenskom kole.

            Olympiáda v anglickom jazyku

            Výborné výsledky sme mali aj v olympiáde v anglickom jazyku. V okresnom kole zvíťazila Sabina Papšová (7.A) v kategórii 1A a postúpila do krajského kola, kde sa umiestnila na 3. mieste.

            Veľmi sa tešíme z vynikajúcich výsledkov našich žiakov, všetkým účastníkom jazykových súťaží gratulujeme a Philipovi držíme palce v celoslovenskom kole.

          • Ako prišlo bábkové divadlo do našej „zatvorenej“ školy

          • Rok bojujeme so zákerným vírusom a rok žijeme naše životy úplne inak. Počítač sa stal našou každodennou súčasťou. Vďaka nemu sa vzdelávame a učíme nové veci. Návšteva reštaurácie, kina alebo divadla je len veľkým snom. A predsa sa žiaci 5.C dostali do bábkového divadla. Lepšie povedané „prenieslo sa“ za nimi do svojich detských izieb.

            V piatom ročníku naši žiaci pravidelne navštevujú v rámci exkurzie Bábkové divadlo v Žiline, aby si lepšie osvojili poznatky z tejto problematiky a videli bábky naživo. Bohužiaľ, momentálne sú všetky divadlá zatvorené, no my sme nechceli deti ukrátiť od tohto zážitku.

            Bábkoherec a spisovateľ Peter Gärtner zahral privátne predstavenie pre žiakov z 5.C prostredníctvom ZOOM-u s pani učiteľkou Židekovou. Predstavenie s názvom O čertovi Kolofónovi, ktoré je interaktívne a veľmi vtipné, sa piatakom veľmi páčilo. Na ich tvárach sa zjavil úsmev a v očiach radosť. V závere mohli Peťovi klásť otázky. Keďže si Peťo bábky aj sám vyrába, pýtali sa ho, ktorú bábku vyrobil ako prvú, koľko trvá výroba bábky, Peťo im ukázal aj proces výroby.

            Na záver zopár reakcií od detí:

            Laura: Veľmi sa mi páčilo. Bolo vtipné, zaujímavé, milé... Dozvedela som sa nejaké nové zaujímavosti a nevedela som, že sa drevená bábka vyrába tak zložito. Nečakala som že budeme mať také krásne online divadlo. Niekedy keď budem mať čas, vyrobím si takú handrovú bábku aj ja. Dúfam že príde niekedy aj naživo.

            Ella: Na predstavení ma zaujalo to že ako sa tie postavy vyrábali a tak o tých postavách.
            Páčilo sa mi to predstavenie všeobecne celé. Bolo to smiešne, zábavné a pekné.
            Nové som sa dozvedela, že hocikde sa dá všetko spraviť, napr. v byte, v izbe a pod..
            Ja si myslím o živote bábkoherca, že by to bolo veľmi zábavné hrať pre deti.

            Nicolas: Na ujovi sa mi páčilo že si našiel čas. Na bábkovom divadle sa mi páčili tie pekné postavičky, ako ich ujo pekne spraví a ako ujo s nimi smiešne hral. Pani učiteľke ďakujem, že ho zavolala a vďaka nej mi ujo zlepšil náladu a určite chcem, aby nám ešte zahral bábkové divadlo.

          • Matematická olympiáda

          • Piataci sa vo veľkom počte a so záujmom zapojili do riešenia domáceho kola matematickej olympiády. Najúspešnejší pokračovali v riešení úloh okresného kola.

            Výsledky okresného kola:

            1.miesto - Alexandra Bohunská  5.A,  3. miesto - Šimon Birošík 5.B, úspešným riešiteľom bol aj Leo Skorka z 5.A.  Všetkým riešiteľom MO blahoželáme a  ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

          • Geografická olympiáda

          • V dnešnej dobe sa najbezpečnejšie cestuje prstom na mape. A takto sme pochopili tento školský rok aj prípravu na geografickú olympiádu.  Piataci sa na nej zúčastnili po prvýkrát, aby nazbierali nové skúsenosti. Šiestaci už vedeli čo ich čaká, aj keď tento rok sa konala v online prostredí.

            Výsledky okresného kola:

            Kategória G – (5.roč.)  1. miesto Leo Skorka 5.A, úspešným riešiteľom bol Samko Mahdoň 5.A

            Kategória F – (6. – 7. roč.)  2. miesto Filip Matušík 6.A, úspešnou riešiteľkou bola Lucia Uríková 6.A

            Filip Matušík  postupuje do krajského kola.

             Za vynikajúce výsledky ďakujeme a Filipovi prajeme veľa chuti do práce, aby sa čo najlepšie pripravil na krajské kolo.

          • Dejepisná olympiáda

          • Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do dejepisnej olympiády. Školské kolo sa uskutočnilo 8. decembra 2020 a zúčastnilo sa ho v kategórii F šesť žiakov šiesteho ročníka a v kategórii D štyria žiaci ôsmeho ročníka. Prví dvaja z každej kategórie postúpili do okresného kola, ktoré sa konalo 11. februára 2021. Naši súťažiaci nadviazali na tradíciu úspechov v dejepisných olympiádach. V kategórii F sa víťazkou okresného kola stala Alexandra Kvaššayová zo VI.A triedy a úspešnou riešiteľkou bola i Adela Tomanová zo VI.B triedy. Tomáš Mihalač z VIII.B triedy obsadil krásne 2.miesto v kategórii D a zabezpečil si tak postup do krajského kola. V tejto istej kategórii získal 3. miesto Patrik Zachar z VIII.A triedy. Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a Tomášovi Mihalačovi budeme držať palce v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 22. marca 2021.

                                                                                                                                              PaedDr.  Popelárová

          • Naši žiaci na Technickej olympiáde

          • Okresné kolo olympiády základných škôl sa uskutočnilo 26.11.2020.
            V súťaží dvojíc kategórie A -  starší žiaci, získali 1. miesto Oliver Dratnál z 8.C triedy
            a Peter Tomana z 9.C triedy a zároveň postup na krajské kolo Technickej olympiády.
            V súťaži jednotlivcov kategória B – mladší žiaci, získal 1. miesto a tiež postup na krajské kolo
            Adrián Majtán zo 7.B. triedy.
            Krajské kolo Technickej olympiády základných škôl sa konalo 4.2.2021, kde sa Oliver Dratnál z 8.C a Peter Tomana z 9.C sa stali úspešnými riešiteľmi v kategórii A. Adrián Majtán zo 7.B získal v kategórii B 2. miesto a od prvého miesta ho delili len dve desatinky bodu.



            Za vzornú reprezentáciu našej školy ďakujeme  účastníkom a  Adriánovi Majtánovi
            G R A T U L U J E M E k peknému výsledku na krajskom kole.

            Mgr. Dušan Malovec

          • Siedmaci sa učili s Danielom Hevierom číslovky

          • Žiaci VII.C sa dňa 24. 2. 2021 učili slovenský jazyk trošku netradične. Na online hodinu zavítal nový pán učiteľ, spisovateľ Daniel Hevier, ktorý ich oboznámil s číslovkami. O tom, že ide o zložitý slovný druh, ani hovoriť netreba. Možno aj preto potrápil žiakov najskôr matematickými a logickými hádankami, napr.

            Napíš posledné dve čísla svojho mobilu, prirátaj k nim počet písmen svojho priezviska, k tomu prirátaj svoj vek a číslo domu. Od výsledku odrátaj počet súrodencov a počet písmen v mene pani učiteľky (Zuzana Belavá, čiže 12). K tomu prirátaj svoje obľúbené číslo a všetko vynásob počtom písmen v ZŠ Považská Bystrica (je ich 18). Výsledok - či už dvoj-alebo trojciferné číslo - medzi sebou zrátaj, tak aby si nakoniec dostal iba jednu číslicu. Ak si dobre počítal, výsledok je 9.

            Keď si všetci potrápili mozgové bunky, nasledoval výklad a rozdelenie čísloviek.  Pán Hevier poukázal na prepojenie matematiky a gramatiky, ako je dôležité vedieť čítať s porozumením aj pri riešení matematických úloh.

            Žiaci dostali tvorivú domácu úlohu – nájsť použitie čísloviek v názvoch (rastlín, miest, obcí atď.) a napísať spojenia, v ktorých sa používajú číslovky alebo slovo číslo: napr. parádne číslo, ty si ale číslo, osmička na kolese a pod.

            Žiakom sa hodina veľmi páčila, najviac ich zaujala úloha s výsledkom 9.

          • VIANOCE – DAR PRE NÁS

          •  

            Vianoce – čas lásky, pokoja, radosti, čas byť so svojou rodinou. A hoci máme túžbu vlastniť veľa vecí a veľa vecí dostať, nezabúdajme, že tie najdôležitejšie veci sú zaDARmo. Úsmev, radosť, objatie blízkych, zdravie, pokoj v srdci, sviatočná nálada a mnoho ďalších darov.Prajem vám, aby ste si práve tieto dary našli pod stromčekom. Zabalené nehou a previazané mašľou vďačnosti.

            Mgr. Zuzana Belavá

             

            Niektorí žiaci VIII..C vytvorili vianočné básne a kaligramy na tému prežívania Vianoc.Prinášame ukážku z tvorby našich žiakov.

             

            VIANOCE

             

            Na Vianoce sme všetci spolu,

            večer si vždy sadáme k štedrovečernému stolu,

            sniežik sa vonku chumelí,

            pod stromčekom sa jemná pokrývka snehu zabelí.

             

            Babka s mamou štedrú večeru varia,

            dedko chystá kapra vonku za domčekom.

            Otec kričí: ,, Deti dosť bolo hrania!“

            Darčeky už sa blýskajú pod stromčekom.

             

            Každý darček vyjaví majiteľovi úsmev na perách,

            vtom nečakaný hosť sa zjaví vo dverách.

            Starý tulák v dotrhaných šatách,

            špinavý na všetkých stranách,

            hľadá prístrešie aspoň teraz, na Vianoce,

            ktože mu ho poskytne, ktože.

             

             

            Aspoň jedna dobrá rodina nájsť sa musí,

            veď tulák samotou a smútkom sa dusí.

            Predsa len je tu niekto láskavý

            a pomôže tomuto mužovi ako kamarát pravý.

             

            Veď na Vianoce by nikto nemal byť sám,

            každý by mal byť bez akýchkoľvek drám.

            Všetci by sme si pomáhať mali,

            do nášho prístrešia hocikoho vzali.

             

            Nech aj tulák čaro Vianoc zažije,

            v teple a kráse túto čarovnú chvíľu prežije.

            Tak nezabúdajme, že si treba stále pomáhať,

            obzvlášť v tento prekrásny čas to poďme dokázať!

             

            Užime si sviatky vianočné,

            spievajme si koledy radostné,

            šťastní, zdraví, plní lásky, v kruhu rodiny

            a zabudnime na všetky zlé veci a činy.

             

            Veselé Vianoce!

             

            Nina Mária Hanáčková VIII.C

          • Naši športovci ďakujú mestu

          •      Žiaci športových tried našej školy – hádzanári, ďakujú mestu Považská Bystrica za finančnú podporu na dopravu na športové podujatia domáceho a medzinárodného významu.

                 Prinášame prehľad niektorých tohtoročných medzinárodných a domácich podujatí našich žiakov:

            Majstri Slovenska 2020 – mladší žiaci

            Horný rad :  Mgr. Vladimír Šebeň – tréner, Patrik Haviar, Václav Straka, Nicolas Brandibur,

                                Adrián Fekeč, Filip Roman, Filip Matušík, Lukáš Juríček, Martin Tománek, Matej

                                Harvanec, p. Martin Kozák – tréner,

            Dolný rad :  Sebastián Kočko, Matej Juska, Kristián Kostelanský, Patrik Machalík, Dominik

                                Lovecký, Šimon Stoklasa, Jakub Chudý

             

                 Otvorené Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov sa uskutočnili pod záštitou primátora mesta Žilina Petra Fiabáne a predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej, v dňoch 15.-16.8.2020 v Žiline. Otvorenie turnaja a odovzdávanie tímových a individuálnych cien sa uskutočnilo v ich prítomnosti. Zavítal k nám aj prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša.

             

            MŠK Považská Bystrica  –  MŠK Čadca                                            23 : 4  (11 : 3)
            MŠK :
             Kočko, Chudý – Brandibur 7, V.Straka  5, Kostelanský 3, F.Roman 3, Fekeč 2, Juríček 2, Machalík 1, B.Valášek, K.Straka

             

            MŠK Považská Bystrica  –  ŠKP Bratislava                                      14 : 5  (7 : 3)
            MŠK :
             Kočko, Chudý – Brandibur 1, V.Straka  4, Kostelanský , F.Roman 5, Fekeč 2, Juríček 1, Machalík , B.Valášek, K.Straka 1

             

            MŠK Považská Bystrica  –  HK Šaľa                                                17 : 10  (6 : 6)
            MŠK :
             Kočko, Chudý – Brandibur 2, V.Straka  6, Kostelanský , F.Roman 2, Fekeč 3, Juríček 2, Machalík 2, B.Valášek, K.Straka

             

            MŠK Považská Bystrica  –  SMF HK Žilina                                       15 : 3  (7 : 1)
            MŠK :
             Kočko, Chudý – Brandibur 1, V.Straka  3, Kostelanský  1, F.Roman 6, Fekeč 2, Juríček , Machalík 1, B.Valášek, K.Straka 1

             

            MŠK Považská Bystrica  –  MHáK Žilina                                           27 : 1  (12 : 0)
            MŠK :
             Kočko, Chudý – Brandibur 3, V.Straka  8, Kostelanský  3, F.Roman 4, Fekeč 4, Juríček 2, Machalík 1, B.Valášek, K.Straka 2

             

            Poradie:

            1.       MŠK Pov Bystrica     10 b.   96:23

            2.       HK Šaľa                         8 b.   99:36

            3.       ŠKP Bratislava               6 b.   63:47

            4.       SMF HK Žilina              4 b.   37:65

            5.       MŠK Čadca                    1 b.   33:90

            6.       MHáK Martin                 1 b.   26:93

             

            Najlepší brankár :  Sebastián Kočko – MŠK Pov Bystrica

            Najlepší hráč :  Dominik Egyházy – ŠKP Bratislava

            Najlepší strelec:  Patrik Pogran – HK Šaľa

             

             

            Vicemajstri Slovenska ZŠ 2019

            Horný rad :  Mgr. Vladimír Šebeň – tréner, Jakub Badač, Marek Roman, Adrián

                                Porubec, Matej Pavlík, Samuel Kopernický, p. Václav Straka – tréner,

            Stredný rad :  Michal Valášek, Michal Kostelanský, Denis Lagíň, Michal Krátky, Filip Križan,

            Dolný rad :  David Lovecký, Ľubomír Chabada


                 V dňoch 11. a 12.06.2019 sa v novozámockej športovej hale „Milénium“ uskutočnili Majstrovstvá Slovenska žiakov ZŠ v hádzanej pre školský rok 2018/2019. Po vyraďovacích bojoch v dvoch skupinách sa medzi najlepšie štyri kolektívy mladých hádzanárov z celého Slovenska prebojovali chlapci zo ZŠ Ľudovíta Štúra Modra, ZŠ Nábrežná Nové Zámky, Gymnázium I. Kupca Hlohovec a ZŠ Slovanská Pov. Bystrica. Naši žiaci si vo veľmi náročnej skupine najskôr poradili s rovesníkmi zo ZŠ Nábrežná Nové Zámky, neskôr podľahli žiakom zo ZŠ Obchodná Sečovce a napokon vyhrali so žiakmi ZŠ Nade Hejnej Martin. Zápasy prebiehali v športovej atmosfére, ktorú vytvorili žiaci usporiadajúcej školy. Ich úroveň vzhľadom na danú vekovú kategóriu bola veľmi dobrá. Pričinili sa o ňu všetky zúčastnené družstvá. Najviac sa darilo žiakom z Pov. Bystrice a Nových Zámkoch, ktorí porazili svojich semifinálových súperov. Naši žiaci jednoznačne zdolali chlapcov zo ZŠ Ľudovíta Štúra Modra a postúpili do finále. Tu v opakovanom zápase s hádzanármi zo ZŠ Nábrežná Nové Zámky zviedli súboj o 1. miesto a tentokrát prehrali.

                 Za výborné výsledky našich žiakov, ktorí statočne bojovali vo všetkých svojich zápasoch, všetkým ďakujeme a zároveň gratulujeme k zisku titulu „Vicemajstra Slovenska v hádzanej žiakov ZŠ“!


            Výsledky Majstrovstiev Slovenska žiakov základných škôl

            Nové Zámky  11. – 12.6.2019


            Skupina „A“ :

            ZŠ, Českoslov. armády 22, Prešov        - ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1, Modra           15 : 16

            ZŠ s MŠ, Bzovík 136                             - Gymn. I. Kupca, Komen. 13, Hlohovec       16 : 26

            ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1, Modra      - Gymn. I. Kupca, Komen. 13, Hlohovec       17 : 13

            ZŠ, Českoslov. armády 22, Prešov        - ZŠ s MŠ, Bzovík 136                                  31 :   7

            ZŠ s MŠ, Bzovík 136                             - ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1, Modra           12 : 19

            ZŠ, Českoslov. armády 22, Prešov        - Gymn. I. Kupca, Komen. 13, Hlohovec       22 : 24


            Poradie v skupine :

            1. ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1, Modra               3  3  0  0  52 : 40   6 b.
            2. Gymn. I. Kupca, Komen. 13, Hlohovec          3  2  0  1  63 : 55   4 b.
            3. ZŠ, Českoslov. armády 22, Prešov                  3  1  0  2  68 : 47   2 b.
            4. ZŠ s MŠ Bzovík 136                                       3  0  0  3  35 : 76   0 b.


            Skupina „B“ :

            ZŠ, Obchodná 5, Sečovce                      - ZŠ, Nade Hejnej 4, Martin                         21 : 14


            ZŠ, Slovanská 1415/7, P. Bystrica         - ZŠ, Nábrežná 95, Nové Zámky                  16 : 15

            G: Roman – 8, Lagíň – 4, Badač – 1, Kopernický – 1, Pavlík – 1, Valášek – 1


            ZŠ, Nade Hejnej 4, Martin                     - ZŠ, Nábrežná 95, Nové Zámky                  14 : 31


            ZŠ, Obchodná 5, Sečovce                      - ZŠ, Slovanská 1415/7, P. Bystrica             21 : 20

            G: Kopernický – 7, Roman – 5, Porubec – 3, Lagíň – 2, Valášek – 2, Pavlík – 1


            ZŠ, Slovanská 1415/7, P. Bystrica         - ZŠ, Nade Hejnej 4, Martin                         18 : 10

            G: Kopernický – 6, Roman – 5, Badač – 2, Lagíň – 2, Pavlík – 2, Porubec – 1


            ZŠ, Obchodná 5, Sečovce                      - ZŠ, Nábrežná 95, Nové Zámky                  17 : 23


            Poradie v skupine :

            1. ZŠ, Nábrežná 95, Nové Zámky                       3  2  0  1  69 : 47   4 b.
            2. ZŠ, Slovanská 1415/7, P. Bystrica                  3  2  0  1  54 : 46   4 b.
            3. ZŠ, Obchodná 5, Sečovce                               3  2  0  1  59 : 57   4 b.
            4. ZŠ, Nade Hejnej 4, Martin                              3  0  0  3  38 : 70   0 b.


            Semifinále :

            ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1, Modra      - ZŠ, Slovanská 1415/7, Pov. Bystrica          13 : 21

            G: Kopernický – 9, Roman – 4, Porubec – 3, Pavlík – 3, Lagíň – 1, Krátky – 1


            ZŠ, Nábrežná 95, Nové Zámky  - Gymn. I. Kupca, Komen. 13, Hlohovec                 27 :  6


            Zápas o 7. miesto :

            ZŠ s MŠ, Bzovík 136                             - ZŠ, Nade Hejnej 4, Martin  14 : 22

            Zápas o 5. miesto :

            ZŠ, Českoslov. armády 22, Prešov        - ZŠ, Obchodná 5, Sečovce  25 : 14

            Zápas o 3. miesto :

            ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1, Modra      - Gym. I. Kupca, Komen. 13, Hlohovec      22 : 13

            Zápas o 1. miesto :

            ZŠ, Slovanská 1415/7, P. Bystrica         - ZŠ, Nábrežná 95, Nové Zámky                 19 : 24

            G: Kopernický – 6, Lagíň – 5, Roman – 4, Valášek – 2, Porubec – 1, Pavlík – 1


            Poradie :

            1. ZŠ, Nábrežná 95, Nové Zámky
            2. ZŠ, Slovanská 1415/7, Pov. Bystrica
            3. ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1, Modra
            4. Gymn. I. Kupca, Komen. 13, Hlohovec
            5. ZŠ, Českoslov. armády 22, Prešov
            6. ZŠ, Obchodná 5, Sečovce
            7. ZŠ, Nade Hejnej 4, Martin
            8. ZŠ s MŠ, Bzovík 136

            Dobiáš Cup – Rožnov pod Radhoštěm

            Majstri Slovenska ZŠ 2018

                  Dňa 16.5.2018 sa v športovom centre v Diakovej pri Martine uskutočnil finálový turnaj 44. ročníka celoslovenskej súťaže mladších žiakov a žiačok v hádzanej. Po vyraďovacích bojoch v základných a semifinálových skupinách sa medzi najlepšie štyri kolektívy mladých hádzanárov z celého Slovenska prebojovali chlapci z THA Martin, ZŠ Nábrežná Nové Zámky, ZŠ kpt. Nálepku Stupava a ZŠ Slovanská Pov. Bystrica.

                 Zápasy prebiehali v športovej atmosfére, ktorú vytvorili všetci zúčastnení žiaci a žiačky a ich fankluby. Ich úroveň vzhľadom na danú vekovú kategóriu bola veľmi dobrá. Pričinili sa o ňu všetky zúčastnené družstvá. Najviac sa darilo žiakom z Pov. Bystrice a Stupavy, ktorí zviedli medzi sebou súboj o 1. a 2. miesto. Menej úspešní boli žiaci z Martina a Nových Zámkov. Podelili sa o 3. a 4. miesto, taktiež po veľmi urputnom boji. V konkurencii najlepších štyroch družstiev zo Slovenska si najlepšie počínali naši chlapci z Považskej Bystrice tak, ako sme boli naučení z minulých ročníkov. Ani v jednom zápase nenašli premožiteľa a získali pre našu školu ďalší v poradí už trinásty titul „Majster Slovenska“ v tejto vekovej kategórii (žiaci narodení po 1.7.2005).

                 Na veľmi dobre zorganizovanej akcii zo strany usporiadateľov – THA Martin, sa ako zástupcovia SZH zúčastnili Mgr. Silvia Priklerová – predsedkyňa komisie mládeže a Ernö Kelecsényi – viceprezident SZH.

             

             

                 Výsledky :

            1.  ZŠ Slovanská Pov. Bystrica   -  THA Martin                          12 : 11  (6 : 5)

                  G: Kostelanský – 4, Podsedlý – 4, Tarnek – 1, Janík – 1, Skáčik – 1, Mlyniský - 1

            2.  ZŠ kpt. Nálepku Stupava      -  ZŠ Nábrežná Nové Zámky    13 :   6  (4 : 3)

            3.  ZŠ Slovanská Pov. Bystrica   -  ZŠ kpt. Nálepku Stupava      13 : 11  (4 : 4)

                  G: Podolák – 4, Podsedlý – 3, Chabada M. – 2, Janík – 2, Martiška – 1, Riljak B. - 1

            4.  THA Martin                          -  ZŠ Nábrežná Nové Zámky    16 : 12  (8 : 4)

            5.  ZŠ Slovanská Pov. Bystrica   -  ZŠ Nábrežná Nové Zámky    16 :   5  (9 : 1)

                  G: Podolák – 4, Kostelanský – 2, Mlyniský – 2, Riljak B. - 2, Chabada M. – 1, Janík – 1,

                      Martiška – 1, Skáčik – 1, Maliar – 1, Bačík - 1

            6.  THA Martin                          -  ZŠ kpt. Nálepku Stupava        9 : 13  (7 : 7)

             

                 Poradie :

            1.  ZŠ Slovanská Pov. Bystrica     3 3 0 0  41 : 27    6 b.

            2.  ZŠ kpt. Nálepku Stupava         3 2 0 1  37 : 28    4 b.

            3.  THA Martin                             3 1 0 2  36 : 37    2 b.

            4.  ZŠ Nábrežná Nové Zámky      3 0 0 3  23 : 45    0 b.

             

                 Všetkým zúčastneným žiakom a trénerom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a klubu. O zlaté medaily pre našu školu sa zaslúžili títo žiaci – Martin Chabada, David Lovecký, Michal Kostelanský, Richard Tarnek, Marek Bačík, Branislav Dudr, Richard Dzurjaník, Daniel Gero, Viliam Hlušek, Jakub Janík, Radoslav Maliar, Matej Martiška, Marián Mlyniský, Ján Podolák, Dominik Podsedlý, Bruno Riljak, Dávid Rolinčin, Filip Skáčik, Patrik Tichý a Patrik Zachar, tréneri – Dušan Porubský a Mgr. Jan Beňadik.

             

             

            Aj touto cestou, svojimi dobrými výsledkami ďakujeme nášmu mestu za podporu.

            ĎAKUJEME!!!!!

             

          • Výsledky informatickej súťaže iBobor

          • V šk. roku 2020/21 sa súťaže iBobor zúčastnilo 55 064  súťažiacich z 804 škôl. Súťažilo sa v domácom prostredí a online. Z našich žiakov sa zapojilo do kategórie Bobrík - 17 žiakov z 5.A a z 5.B triedy, Benjamín - 11 žiakov z 6.A, 7.A, 7.B a 7.C triedy a do kategórie Kadet - 8 žiakov z 8.A, 8.B, 9.A a 9.B triedy.

            Najlepšie umiestnenie dosiahli v kategórii Bobrík -  Michal Mitaš, Natália Stachura, Matúš Almásy, Marko Kľúčik, Lenka Kovalová, Dávid Harušťák, Alexandra Bohunská, Šimon Bírošík, Leo Skorka, Katarína Hajduchová, v kategórii Benjamín - Richard Bohunský, Samuel Adam, Kvetoslava Mališová, Patrik Haviar, Janka Ježíková, Tomáš Kuchar a v kategórii Kadet - Bruno Osrman, Richard Tarnek a Samuel Chudý.

            Všetci súťažiaci si môžu po prihlásení svojim súťažným kódom pozrieť svoje riešenia, porovnať ich so správnymi odpoveďami a zanechať odkaz v ankete. 

            Všetkým riešiteĺom informatickej súťaže blahoželáme!

          • Pandémia očami žiakov

          • Súčasná situácia zasiahla každého. Niekto je veľmi nešťastný, niekto nachádza aj v zlých situáciách niečo dobré. A ako to všetko vidia naši žiaci? Posúďte sami…

             

            KARANTÉNA

            Školy máme zatvorené,

            dištančne sa vzdelávame.

            Nás to z domu celkom baví,

            boleli nás z rúšok hlavy.

             

            Vo svete je všade téma

            s covidom spojená karanténa.

            Veľa ľudí chorých je,

            potrebujú prístroje.

             

            S dýchaním im pomáhajú,

            od bolesti uľavujú.

            Lekári majú toho veru moc,

            slúžia cez deň aj noc.

             

            Chorých stále pribúda,

            pomáha aj armáda.

            Pomohli aj študenti medicíny lekárom

            pri celoplošnom testovaní Slovákov.

             

            Veľká vďaka všetkým patrí,

            váži si ich veru každý.

            Či je mladý a či starý,

            každý chce byť iba zdravý.

             

            Janka Bartovičová VII.C

            Môj názor na aktuálny stav

                       Aktuálna situácia, v ktorej sa ľudia ocitli je veľmi náročná. Uvedomili sme si, aké je zdravie dôležité a život zraniteľný. Všetci sme sa na chvíľu zastavili a porozmýšľali nad hodnotami života.

                        Keď sa prvýkrát povedalo slovo COVID-19, tak som si pomyslel, že to bude obyčajná chrípka, ktorá bola aj doteraz. Postupne sa objavovali správy, kde boli prvé informácie o tejto chorobe. Najskôr som si myslel, že sa choroba  k nám nedostane a neovplyvní tak život v našej krajine. V deň mojich menín, 6.marca sa objavil prvý pozitívny človek na Slovensku s koronavírusom. V televíznych novinách som započul, že má ťažší priebeh ako pri obyčajnej chrípke a postihuje  najmä starších ľudí. Vtedy som sa vyľakal a pomyslel na mojich starých rodičov a bál som sa o nich, lebo ich mám veľmi rád. Choroba začala mať rýchly priebeh a pomaly sa zatvárali školy a športové ihriská. Začal som sa učiť online a trénovať samostatne. Vonku a vnútri sa začali nosiť rúška, ktoré zabraňujú šíreniu choroby. Táto situácia trvá dodnes. Podľa mňa sa iba musíme naučiť žiť s touto chorobou ako s každou inou. Viem, že to bude ešte náročné.

                         Uvedomil som si, aké je dôležité chodiť do školy, stretávať sa s ľuďmi bez toho, aby som sa bál, či neochoriem. Uvedomil som si, aké vzácne je ísť von na čerstvý vzduch bez toho, aby som musel mať rúško.

                        Život už nebude ako predtým, bude vzácnejší. Činnosti, ktoré boli predtým samozrejmosťou, budú výnimočné.

            Radoslav Kuciak VII.C

             

            Dnešná situácia

            Na svet padlo ticho. Mestá, ktoré boli kedysi plné života sa zmenili na mestá duchov a mnohé miesta sa dôsledkom pandémie stali múzeami. Na uliciach už nie je počuť detský smiech a ihriská zívajú prázdnotou. Ja by som v tomto čase mala sedieť v škole a dúfať, že pani učiteľka zabudla na písomku, ktorú sme mali písať. Cez prestávku by som sa mala smiať so spolužiakmi na príbehoch, ktoré sme zažili cez víkend. Mala by som myslieť na úplne iné veci. Ale všetko je inak. Namiesto toho sa učíme doma a svojich spolužiakov vidím iba na obrazovke. Museli sme obmedziť kontakt s kamarátmi a rodinou. Svet dostal takú chorobu, aby si uvedomil, že všetko nie je samozrejmosť a že na maličkostiach záleží. V dnešnom neuveriteľne rýchlom svete sa všetko zrazu spomalilo.  Môžeme si vychutnávať čas s rodinou a znovu objavovať krásy spoločného rodinného obeda či vychádzok do prírody. Všetko zlé je predsa na niečo dobré. Môžem povedať že nám koronavírus zmenil život, ale záleží, ako sa na to pozeráte. Ja sa snažím v tom vidieť to pozitívne.

            Marta Elisabeth Zúbeková VII.C

             

            ŠPORT A KORONA

            Už je to rok, čo je tu koronavírus. Ovplyvnil fungovanie celého sveta, aj toho môjho. Veľa vecí sa zmenilo k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Každá krajina bojuje s koronou po svojom. Zavádza rôzne opatrenia, ktorými sa snaží vírus poraziť.                              

                  Jedným z opatrení je zákaz zhromažďovania, čo zasiahlo aj môj život. Na jar boli zakázané všetky športy, aj môj tenis a bolo mi z toho smutno. Moje telo a svaly vypadli z rytmu. Ak sa dalo, cvičil som doma. Predpokladám, že tak ako ja sa cítili všetci športovci. Boli uväznení vo svojich bytoch. Ale táto situácia priniesla aj svoje výhody. Najväčším plusom je, že mohli tráviť veľa času s rodinou. Aj my sme trávili veľa času spolu. Okrem športovcov to zasiahlo aj fanúšikov. Súťaže a zápasy boli povolené, ale bez divákov. Fanúšikovia mohli niektoré zápasy sledovať aj cez internet, ale športovcom chýbalo povzbudzovanie. Opatrenia mali veľký dopad na finančnú situáciu športovcov. Okrem športovcov to ovplyvnilo aj celý podporný tím, napr. trénera, maséra, organizátora...

                   Šport je jednou z odvetví, ktoré Covid-19 zasiahol najviac. Ale športovci to chápu a sú vytrvalí a hlavne bojovní. Všetci veria, že túto krízu zvládneme. 

                                                                                                              Lukáš Hanušovský    VII.C

            Covid 19

                          V marci bola prvá vlna koronavírusu. Zostali sme doma, všetko sa pozastavilo a učili sme sa online. Počas letných prázdnin sa opatrenia uvoľnili a ľudia sa vybrali na dovolenky. Vtedy sa opäť zvýšil  počet nakazených.

                       V októbri sme znova  zostali doma a nastal lockdown. Mohlo sa chodiť iba do obchodu, do práce a keď niekto chcel ísť von,  mohol ísť iba do lesa. Vláda nariadila plošné testovanie, aby zabránila šíreniu vírusu. Je zlé, keď musíme nosiť rúška, pretože sa nám v tom zle dýcha. Ale všetci sme si uvedomili, že je to pre našu ochranu.  Podľa mňa nie je  ľahké učiť sa online. Ani pre žiakov, ani pre učiteľov. Musíme posielať úlohy cez Edupage a nie vždy to učiteľom príde. Alebo nám nejde otvoriť nejaký test alebo...Nemohli sme chodiť za starými rodičmi, do kostola, do wellnessu, ani na žiadne kultúrne podujatia. Nedalo sa navštíviť svojich blízkych v domove dôchodcov či v nemocniciach.  Veľmi som sa nudila, keď sme nemávali v Stelle tréningy. Preto ma potešilo, že tréneri tiež prešli na online vyučovanie. Konečne som sa mohla vidieť s kamarátkami zo skupiny. Nuž bolo to tak oveľa ťažšie, ale zvládli sme to. Čo je na tom pozitívne? Neviem. Rodičia hovoria, že by sa mali znížiť ceny energií. Z môjho pohľadu pozitíva v tejto situácií nevidím. Jedine som trochu rada, že sme zostali doma. Mala som tak viacej času byť s rodinou a občas si aj  knihu prečítať.

                           Keď budeme všetko dodržiavať, ako napr. dávať si dezinfekciu, nosiť rúška či rukavice a dávať si pozor, tak si  myslím, že to zvládneme. Želám vám veľa zdravia a šťastia.

             

                                                                       Ivana Čupková VII.C

          • Pracovné vyučovanie

          • Žiaci tretieho a štvrtého ročníka si v rámci pracovného vyučovania a boja o "zlatú ceruzku" precvičili svoje poznatky a zručnosti z geometrie a merania. Otestovali svoju jemnú motoriku a strihanie a vyrobili si nádobku na strúhanie ceruziek a pasteliek. Práca ich veľmi bavila.

          • Olympijský kvíz

          • Aj keď nemôžme teraz plnohodnotne cvičiť tak ako by sme chceli a želali si, vymysleli sme si pre deti hodinu telesnej výchovy trošku inak. Bola by škoda nevyužiť skúsenosti nášho kolegu, ktorý bol priamym účastníkom olympiády a pre deti prvého stupňa pripravil olympijský kvíz.

            Naši najmenší prváci sa nielen naučili, čo znamenajú kruhy a farby na vlajke, ale si aj rozvíjali svoje grafomotorické zručnosti pri výrobe tejto vlajky. Starší žiaci si informácie o olympiáde vedeli spojiť už aj s "tou vlastnou," ktorú zažili a ktorú každoročne organizujeme ku Dňu detí a všetci spoločne dúfame, že si v tomto školskom roku budeme môcť opäť medzi sebou zmerať sily a urobiť si príjemný športový deň na Sedmičke.

          • Červené stužky

          • Žijeme v dobe, ktorá nás učí mnohým veciam. Vzdelávame sa online, nenavštevujeme sa, snažíme sa byť ohľaduplní, určité veci prestali byť pre nás samozrejmosťou... V tomto náročnom období, kde sa všade skloňuje vírus COVID-19, sme mysleli aj na ľudí, ktorí trpia inými ochoreniami. Ešte počas prezenčného vzdelávania sme na hodinách výtvarnej výchovy vytvárali plagáty s témou „červených stužiek“ a učili sa byť empatickí.  Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS.
            Červené stužky sú názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS, ktorú s podporou Ministerstva školstva organizuje Gymnázium sv. Františka v Žiline. Už po druhýkrát sa naša škola zapojila do tohto projektu. Žiaci na hodinách nielen kreslili a tvorili unikátne diela, no dozvedeli sa množstvo potrebných informácií o tomto ochorení.  Veríme, že sa čoskoro vrátime do školy a spoločne si opäť vytvoríme aj „živú stužku“, tak ako minulý rok. Zatiaľ sa môžeme pochváliť krásnymi výtvarnými prácami, ktoré posielame do súťaže. Vybrať tri najkrajšie a najnápaditejšie bolo veľmi náročné, no nakoniec sme vybrali práce od S. Cigánikovej, S. Prostinákovej a A. Jahôdkovej + V. Kujanovej. Dievčatám držíme palce!  

          • Október- Mesiac úcty k starším

          • Október, v znamení úcty k starším, nám všetkým dáva príležitosť vyjadriť svojim starým rodičom našu lásku, obdiv a úctu.

            Žiacky parlament našej školy však myslel i na tých, ktorí žijú v Centre sociálnych služieb Bystričan. V tomto období strachu o zdravie a izolácie žiacky parlament zorganizoval výrobu darčekov, ktoré by mohli potešiť klientov tohto centra. Žiaľ, momentálna situácia neumožnila, aby vyrobené darčeky odovzdali  naši žiaci. Do centra sa však dostali a veríme, že splnili svoje poslanie.

            Ďakujeme všetkým triedam, ktoré sa do aktivity zapojili. Veď niekoho potešiť  je ten najväčší dar.

          • Informácie k otvoreniu šk. roka 2020/21

          • Vážení rodičia,

            vzhľadom na usmernenia, ktoré vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Úrad verejného zdravotníctva SR, oznamujeme niekoľko dôležitých informácií.

            Tieto informácie platia ZATIAĽ od 2. septembra do 14. septembra 2020 (vrátane).

            • Do školy môžu nastúpiť iba zdravé deti!
            • Do budovy školy NESMÚ vstúpiť zákonní zástupcovia detí, s výnimkou jedného rodiča žiaka 1. ročníka ( platí iba 2. septembra ).
            • Slávnostné otvorenie školského roku 2020/2021 bude 2. septembra 2020 pre 1. ročník o 8:45 v átriu školy a následným presunom do tried ( max. 1 rodič ).
            • Pre žiakov 2. až 9. ročníka sa uskutoční slávnostné otvorenie školského roku v triedach so svojimi triednymi učiteľmi formou rozhlasu.
            • Pri vstupe do budovy bude ranný filter ( meranie teploty a dezinfekcia rúk ).
            • 2. septembra je POVINNÝ každý žiak priniesť zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu  (dá sa stiahnuť na stránke školy ).

            1. Vstup do budovy

            1. A  –   2 . septembra 8:30,  od 3. 9. o  7:30 – služobný vchod

            1. B, 1. C – 2 . septembra 8:30,  od 3. 9. o 7:30 - zadný vchod ( vstup do telocvične )

            2. ročník – 2 . septembra  8:40, od 3. 9. o 7:40 - služobný vchod

            3. ročník – 2 . septembra 8:45,  od 3. 9. o 7:45 - služobný vchod

            4. ročník – 2 . septembra 8:50,  od 3. 9. o 7:35 - terasa pred svojou triedou

            5. ročník – 2 . septembra 8:30,  od 3. 9. o 7:30 -  hlavný vchod

            6. ročník – 2 . septembra 8:50,  od 3. 9. o 7:50 -  služobný vchod

            7. ročník – 2 . septembra 8:40,  od 3. 9. o 7:40 -  hlavný vchod

            8. ročník – 2 . septembra 8:45,  od 3. 9. o 7:45 - hlavný vchod

            9. ročník – 2 . septembra 8:50,  od 3. 9. o 7:50 - hlavný vchod


            Príchod pred budovu školy 5 minút pred stanoveným vstupom, kde na svojich žiakov budú čakať triedni učitelia ( vyzbieranie vyhlásení zákonného zástupcu ).

            2. Odchod zo školy

            Žiaci opúšťajú budovu vchodom, ktorým vošli, štvrtáci odchádzajú služobným vchodom.

            3. Zákonní zástupcovia

            Do budovy školy je PRÍSNY ZÁKAZ vstupu pre rodičov ( s výnimkou prvého školského dňa a žiakov             1. ročníka – max. 1 rodič ).

            Zákonný zástupca zabezpečí pre dieťa každý deň dve rúška, papierové jednorazové vreckovky a igelitové vrecko.

            4. Školský klub detí

            Z dôvodu nariadenia o nepremiešavaní detí s jednotlivých tried a ročníkov NEBUDE od 2.9. do 14.9. (vrátane) ranný školský klub.

            Popoludní bude činnosť v ŠKD zabezpečená IBA pre žiakov 1. až 4. ročníka do 16:00. Deti navštevujúce ŠKD po skončení vyučovania zostávajú vo svojich triedach.

            5. Školská jedáleň

            Obedy budú vydávané za prísnych bezpečnostných opatrení. Deti sa budú stravovať v skupinách, aby sa nepremiešavali jednotlivé triedy pri čakaní na výdaj stravy.

            Do jedálne vstupujú s rúškom , je nutné priniesť si igelitové vrecko, do ktorého si rúško odložia počas konzumácie jedla.

            Strava do obedárov sa nevydáva!

            Pri nečakanom ochorení dieťaťa si rodič LEN V NUTNOM prípade príde prevziať obed ku vchodu do školskej kuchyne, vopred sa TELEFONICKY ohlási u vedúcej ŠJ a obed mu bude vydaný v jednorazovom boxe.

            Zdravotny_dotaznik_a_vyhlasenie_ZZ.docx​​​​​​​

                                                                                                                                           Bátorová Beata, zástupca r.š.